Announcement

Collapse

Njoftim

Pershendetje Vizitore,

Nese njoftimi juaj nuk duhet te jet online , na kontaktoni me email me link e njoftimit ne [email protected].
See more
See less
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Tirane, shitet 2+1 Kati 2, 91 m² 235.440 € (Bulevardi Kashar, pranë ‘’Casa Italia’’)








    Tirane, shitet 2+1 Kati 2, 91 m² 235.440 € (Bulevardi Kashar, pranë ‘’Casa Italia’’)





























    Tirane



    Nr. Njesia - Zona me e afert?



    11 QTU | Kashar | Casa Italia





    Siperfaqja m²



    91





    Nr dhoma



    2+1





    Kati

    Kati

    2





    Cmimi Euro

    235440








    Kompleksi do të përmbajë ndërtesa nga 7-12 kate,si dhe një park të madh në jug të kompleksit.Ky do të jetë kompleksi më I ri dhe më I madh I banimit në pjesën perëndimore të tiranës. Ai ndodhet shume pranë arterieve kryesore të qytetit.Brënda kompleksit do të ketë çerdhe, kopsht për fëmijë dhe një qendër shëndetësore publike, gjithashtu do të ndërtohet një shkollë në afërsi të kompleksit.

    Rrugët e brendshme të kompleksit shtrihen nën-tokë duke lenë të lira hapësirat ndërmjet pallateve për sheshe, pedonale, dhe hapësira të gjelbra.

    Parku I madh në jug të kompleksit zë rreth 1/3 e sipërfaqes dhe do të ofrojë qetësi dhe ambiente rekreative të konsiderueshme për banorët. Ky do të jetë një park I dedikuar ndër më të mëdhenjtë si pjesë e një kompleksi rezidencial.

    Mbi 80% e sipërfaqes së kompleksit do të jetë e mbuluar me gjelbërim, hapësira rekreative, kënde sportive e lojërash për një jetë komunitare komode.Në mes të kompleksit do të ndërtohet një rrugë e veçantë që do të quhet ‘’Rruga e diellit”, kjo rrugë do të jetë e dedikuar plotësisht për këmbësorët.

    ‘’Rruga e diellit’’ si vet emri do të përshkohet nga dielli gjatë gjithë ditës dhe përgjatë saj do të ndërtohen ambjente rekreative si dhe do të jetë e mbushur me gjelbërim të bollshëm duke krijuar një ambient shlodhës dhe të freskët për rezidentët e kompleksit.

    Cel. : +355697015110

     




    WhatsApp
Working...
X