Announcement

Collapse

Njoftim

Pershendetje Vizitore,

Nese njoftimi juaj nuk duhet te jet online , na kontaktoni me email me link e njoftimit ne [email protected].
See more
See less
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Tirane, shes apartament 2+1+2 , 117 m² 270.000 € (Komuna e Parisit)








    Tirane, shes apartament 2+1+2 , 117 m² 270.000 € (Komuna e Parisit)

























    Tirane



    Nr. Njesia - Zona me e afert?



    5 Komuna Parisit | Kristal Center





    Tipi



    apartament





    Siperfaqja m²



    117





    Nr dhoma



    2+1





    Cmimi Euro

    270000








    Shesim apartament 2+1+ 2 ne nje nga ndertimet me cilesore qe po ndertohen ne Komunen e Parisit.

    Sip neto - 97.2 m2
    Sip bruto - 116.6 m2
    Objekti perfundon ne Gusht 2026.


    Godina e propozuar është konceptuar si një objekt i zhvilluar në vertikalitet. Objekti, në 2 katet e para zhvillohet me ambjente shërbimi në formën e zyrave dhe ambjenteve tregtare. Katet e mesipërme do jenë banesa duke ofruar apartamente nga konfigurimet më të ndryshme me hapsira të bollshme.

    Fasada e objektit synon të ketë një simetri në grid-in e tij, për t'u lehtësuar nga një hapje në katin e katërt, të cilat në konturimin e objektit në vetvete lehtësohen nga përdorimi i elementit të xhamit. Ky kat është më i lartë në lartësi sesa kati mesatar i objektit.

    Gridi i krijuar vjen i ruajtur me ngjyre neutrale në fasadë ku hapjet përkojnë me funksionin e vetë objektit. Luhet me ritmin në fasadë duke filluar nga harqet në katin përdhe, me carje vertikale në katet e para të shërbimeve, duke vazhduar më sipër në fasadë me një lloj ritmi vertikal-horizontal në carje. Sikurse mund të shihet objekti në grid-in e fasadës së tij ka disa momente gjelbërimi të cilat përkojnë me ambjentet e "oborreve të brendshme" për vetë apartamentet.
    bot94872

    Cel. : 0686050331

     




    WhatsApp













    Miga Kurti - Century21
    +355 686050331
    +355 693290030

    Listo pronat - Miga Kurti Century21
Working...
X