Announcement

Collapse

Njoftim

Pershendetje Vizitore,

Nese njoftimi juaj nuk duhet te jet online , na kontaktoni me email me link e njoftimit ne [email protected].
See more
See less
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

    Tirane, ofroj vend pune Content Writer and Copywriter

    Tirane, ofroj vend pune Content Writer and Copywriter







    Tirane



    Nr. Njesia - Zona me e afert?



    7 Rr. e Kavajes | 21 Dhjetori





    Tipi

    me orar te plote



    Fusha | Profili i punes

    Marketing



    Gjuha

    anglisht



    Eksperienca



    vetem me eksperience







    VEGA Group, është një kompani lider në fushën e energjive të rinovueshme në Shqipëri dhe më gjerë. Të specializuar në sektorin e fotovoltaikës dhe infrastrukturën e karikimit të automjeteve elektrike, ne po udhëheqim rrugën drejt një të ardhmeje të qëndrueshme dhe të gjelbër.
    Në kuadrin e zgjerimit të kompanive të saj, për të ofruar një shërbim sa më profesional, VEGA Group po kërkon të zgjerojë stafin me një Content Writer and Copywriter.

    Detyra të përgjithshme të rolit:

    Zhvillon dhe shkruan përmbajtje tërheqëse dhe kuptimplotë në bazë të kontekstit.
    Krijon materiale të ndryshme marketingu, duke përfshirë përmbajtje të faqes së internetit, postime për blog, përditësime në rrjete sociale, fushata me email, broshura dhe reklama, etj.
    Bashkëpunon me ekipin e marketingut për të zhvilluar strategji përmbajtjesh që përputhen me qëllimet e kompanisë dhe audiencën e synuar.
    Kryen hulumtime të thelluara mbi temat e lidhura me industrinë për të siguruar saktësi dhe rëndësi të përmbajtjes.
    Optimizon përmbajtjen për SEO për të përmirësuar dukshmërinë online të kompanisë dhe renditjen në kërkime.
    Redakton dhe korrekton përmbajtjen për të siguruar dorëzimin e cilësisë së lartë dhe pa gabime.
    Punon ngushtë me ekipin e dizajnit për të siguruar që përmbajtja të jetë vizualisht tërheqëse dhe korrekte.
    Monitoron dhe analizon performancën e përmbajtjes, duke bërë rekomandime për përmirësime bazuar në të dhënat e marra.
    Qëndron i përditësuar me trendet e fundit të industrisë dhe praktikat më të mira në shkrimin e përmbajtjes dhe copywriting.

    Kriteret dhe kualifikimet:


    Diplomë Bachelor në Marketing, Komunikim, Gazetari, Anglisht, ose një fushë të ngjashme.
    Eksperiencë e dëshmuar si shkrues përmbajtjesh, copywriter, ose rol të ngjashëm.
    Aftësi të shkëlqyera në shkrim, redaktim dhe korrektim me një sy të mprehtë për detajet.
    Kuptim i fortë i parimeve të SEO dhe optimizimit të përmbajtjes.
    Aftësi për të përshtatur stilin e shkrimit për audienca dhe platforma të ndryshme.
    Mendim kreativ dhe aftësi për ndërtimin e markës nëpërmjet shkrimeve.
    Aftësi të forta organizative dhe të menaxhimit të kohës me aftësinë për të trajtuar projekte të shumta njëkohësisht.
    Njohuri në përdorimin e sistemeve të menaxhimit të përmbajtjes (CMS) dhe mjeteve të marketingut digjital.
    Aftësi të shkëlqyera komunikimi dhe bashkëpunimi.
    Njohuri mbi strategjitë dhe taktikat e marketingut digjital.
    Njohuri me platformat e rrjeteve sociale dhe mjetet e krijimit të përmbajtjes.

    Shënime:
    Për të aplikuar për këtë pozicion ju lutem dërgoni CV-në tuaj me foto në adresën: [email protected] me subjekt “Content Writer and Copywriter” ose aplikoni direkt në linkun: https://vega-group.odoo.com/jobs/con...-copywriter-27

    Website i VEGA GROUP: vegagroup.al

    Vetëm kandidatët e përzgjedhur do të kontaktohen për intervistë.


    *Çdo informacion që do të paraqesin kandidatet lidhur me shprehjen e interesit të tyre për sa më sipër, do të trajtohet me një nivel sigurie të standarteve më të larta për ruajtjen dhe përpunimin e këtyre të dhënave në përputhje të plote me parashikimet e ligjit nr. 9887 datë 10.03.2008 "Për Mbrojtjen e të Dhënave Personale" i ndryshuar dhe aktet nënligjore të nxjerra në zbatim të tij.





     




    Apply
Working...
X